CANOPY.CZ - vše o širokopásmovém bezdrátovém systému Motorola Canopy. KonekTel, a.s. je autorizovaným distributorem Motorola a Motorola Canopy a GPON technologie. - Produkty (http://www.canopy.cz)

Access Point - 08 června 2004 - 14:20   (Autor: Administrator)
Přístupový bod, AP

Přístupový bod, který distribuuje služby pro přilehlou komunitu a komunikuje se zákaznickými moduly SM. Jeden AP obslouží až 200 zákaznických jednotek. Přístupový bod může být vytvořen až ze 6-ti AP jednotek a obsloužit tak až 1200 zákazníků.

AP Cluster: Skládá se ze dvou až šesti AP jednotek, které distribuují síťové nebo internetové služby pro komunitu až 1200 zákazníků nebo méně. Každý AP pokrývá sektor 60°. Kompletně vybavený AP cluster pokryje sektor 360°.


Šířka pásma
- Systémová propustnost je 7/14 Mbps.
- Propustnost systému Canopy je optimalizována pro velkou zátěž (viz níže kontrola latence), takže přidáním dalších účastníků se nedegraduje propustnost. Měřitelná propustnost je 7.5/15 Mbps u spojení typu point-to-point, >14 Mbps point-to-multipoint (u platformy Advantage) a jedná se o agregovanou propustnost.

Kontrola latence
- Řešení postavené na systému Canopy dává konstantní latenci paketů, bez velké závislosti na zátěži. Latence se u platformy Advantage pohybuje mezi 5-7ms.
- Pro podporu QoS VoIP musí mít systém mechanizmus pro prioritizaci VoIP paketů a stejně tak poskytovat konsistentní latenci za každé situace. Kombinací Canopy vysoce prioritního kanálu pro QoS citlivé IP pakety a jeho unikátní schopnosti zajistit konsistentní latenci, stává se systém Canopy ideálním řešením pro poskytování služeb založených na QoS službách jako jsou hlasové služby a video.

Dosah
- Point-to-multipoint dosah je cca 3km se standardním výkonem. V ČR je momentálně povolen pouze vyzářený výkon 25mW (v pásmu 5.7GHz) a 1W (v pásmu 5.4GHz). Robustnost tohoto rádiového systému je dána vynikajícím poměrem C/I (Carrier to Interference Ratio). Motorola testuje všechny Canopy jednotky.

Uživatelé/AP
- Řešení Canopy podporuje až 200 Subscriber Modulů na jeden AP a 1200 pro 6-sektorový AP cluster.

Nepřekrývající se kanály
- Canopy momentálně nabízí 7 nepřekrývajících se kanálů pro provoz (3 v 5.2GHz a 4 v 5.7GHz pásmu, v pásmu 5.4GHz je to 11 kanálů) a navíc používá tři nepřekrývající se kanály dvakrát na každém AP clusteru pro podporu 6-ti AP.
- Systém Canopy může podporovat dva (2) 6-sektorové AP clustery a 5.7GHz backhaul ve stejné fyzické lokalitě.

Dynamická kontrola šířky pásma
- Canopy řešení podporuje dynamickou kontrolu šířky pásma buď pro AP nebo pro jednotlivé uživatele pomocí systému Prizm (Canopy Bandwidth Authentication Manager - BAM byl integrován do tohoto nástroje).

Synchronizace systému
- GPS synchronizace se v systému Canopy používá pro eliminaci vlastní interference. Tato unikátní schopnost dává operátorům možnost umístit AP jednotky kdekoliv je potřeba pro zvýšení pokrytí a/nebo kapacity.

Uživatelské rozhraní
- Všechny jednotky Canopy jsou vybaveny webovým serverem zabudovaným v jednotce. To podporuje intuitivní lokální rozhraní pro instalaci a konfiguraci, stejně tak i pro vzdálenou správu. Platforma podporuje také Telnet, FTP a SNMP pro centrální správu.

Parametry

 • Provozní pásma 2.4, 5.4 a 5.7 GHz
 • Přístupová metoda: TDD/TDMA
 • Signalizační rychlost: 10/20 Mbps
 • Modulace: High Index BFSK (optimalizováno pro potlačení rušení)
 • Carrier to Interference (C/I): 3dB, 10-4 BER @ -65 dBm
 • Citlivost přijímače: -83dBm 10-4 BER
 • Provozní dosah (za každého počasí): až 3.2km
 • Vysílací výkon: nutno splnit podmínky ČTÚ
 • Napájení: 24 VDC @ 0.3 Amp (po ethernet kabelu, PoE)
 • Rozhraní: 10/100 BaseT, half/full duplex, (dle 802.3 std.)
 • Protokoly podporované CANOPY: Switched Layer 2 Transport s podporou pro všechny ethernetové protokoly včetně IPV6, NetBIOS, DHCP, IPX, atd.
 • Protokoly používané u CANOPY: IPV4, UDP, TCP, ICMP, Telnet, HTTP, FTP, SNMP

Zařízení je možné používat bez individuálního povolení k provozování vysílacích radiových stanic pouze s nízkým výkonem na základě generální licence č GL-30/R/2004. 

[CANOPY.CZ - vše o širokopásmovém bezdrátovém systému Motorola Canopy. KonekTel, a.s. je autorizovaným distributorem Motorola a Motorola Canopy a GPON technologie.]

Copyright © KonekTel, a.s.

Návrat